Meble biblioteczne

Meble biblioteczne to szeroka gama produktów niezbędnych podczas urządzania prywatnych i publicznych bibliotek. W dobie czytelnictwa opartego na informacji cyfrowej biblioteka ma za zadanie zachęcać do odwiedzenia jej poprzez szeroki wybór książek oraz wyposażenie dopasowane do potrzeb szerokiego grona odbiorców. Z tego względu główną cechą mebli bibliotecznych powinna być wielofunkcyjność przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności wizualnej. Odpowiednio dobrane meble dla bibliotek sprawią, że wnętrza będą przyjazne i dostosowane do nauki, skupienia oraz odpoczynku.
Więcej

 

Jakie jest podstawowe wyposażenie każdej biblioteki?

Wyposażanie bibliotek jest ważną gałęzią naszej działalności. Kładziemy nacisk na solidność i nowoczesność wykonanych mebli. Już na etapie projektowania dbamy o przyjazny wygląd i ergonomiczny układ mebli.

Integralną częścią biblioteki są regały i szafy. Idealnie dobrane regały biblioteczne pozwalają na gromadzenie dzieł literackich w dogodnym dla czytelników i personelu układzie. Dla użytkownika szczególnie ważny jest łatwy dostęp do książek i materiałów oraz odpowiednia przestrzeń między meblami, która zapewni komfort podczas przebywania w bibliotece wraz z innymi czytelnikami. Jako producenci dbamy o stabilność półek oraz trwały stelaż regałów. Nasze meble tworzymy w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wyglądu danego pomieszczenia.

Bibliotekę tworzą także pracownicy i czytelnicy, którym należy zapewnić pełen komfort. Wygodne fotele dla personelu to podstawa, podobnie jak stół czy lada do obsługi wypożyczających książki. Z kolei na czytelników powinny czekać stanowiska komputerowe wyposażone w biurka i wygodne fotele oraz kącik z miękkimi sofami lub pufami. W naszej ofercie mebli bibliotecznych ważną pozycję zajmują również szafy biurowe oraz inne dodatki takie, jak: dostawki, przegrody biurek, kontenery i wieszaki.

Często zadawane pytania na temat mebli bibliotecznych

1. Od kiedy Trams oferuje meble biblioteczne i co było pierwszą realizacją firmy?
Meble biblioteczne oferujemy od początku istnienia przedsiębiorstwa, tj. od ponad 20 lat.
Pierwszą realizacją było wyposażenie Biblioteki Narodowej w Warszawie.

2. Jaka była największa realizacja mebli bibliotecznych?
Największą realizacją były meble do Biblioteki Narodowej w Warszawie. Dostarczyliśmy setki regałów, stołów, foteli biurowych oraz mebli biurowych.
Meble były wykonane w technologii: płyta meblowa z foliowanymi listwami MDF, fotele i krzesła z profili aluminiowych giętych, tapicerowane.

3.Ile średnio trwa montaż nowych mebli bibliotecznych?
Dzięki temu, że dostarczamy gotowe, złożone meble, czas montażu ograniczyliśmy do minimum.

4. Co zrobić ze zużytymi, starymi meblami bibliotecznymi?
Na życzenie klienta podejmujemy się wywozu starych mebli do specjalistycznych firm zajmujących się utylizacją.

Sprawdź również naszą ofertę mebli hotelowych.

Meble dla bibliotek we Wrocławiu

Oferujemy meble dla bibliotek, dzięki którym uzyska się wspaniałą aranżację wnętrza sprzyjającą przyswajaniu wiedzy i nowych informacji. Nasze regały są duże i pojemne. Służy to do maksymalnego wykorzystania określonej przestrzeni, a także przechowywania sporej ilości zbiorów. Meble do bibliotek z firmy Trams podobnie jak meble medyczne na wymiar są solidne oraz estetyczne. Wyposażenie biblioteki w odpowiednią zabudowę pozwala na zachowanie porządku w zbiorach oraz ciekawą prezentację książek i czasopism. Na wysokiej jakości półkach i regałach idealnie będą prezentowały się klasyczne dzieła, a także książki napisane przez nowych autorów.

Meble biblioteczne pozwalają na stworzenie komfortowej strefy do czytania. Przekłada się to na większą ilość osób czytających książki w bibliotece. Odpowiednia przestrzeń czytelnicza zachęca do wypożyczania książek, rozwijania pasji, a także pogłębiania wiedzy i rozwoju zainteresowań. Czytanie w klimatycznym miejscu umożliwia oderwanie się od codziennych zobowiązań i odpoczynek przy ciekawym opowiadaniu.

Ukryj

BIBLIOTEKI

POBIERZ KATALOG
Biblioteka Reja3 - Meble do bibliotek

Meble do bibliotek
zobacz więcej

Krzesła A - FOTELE I KRZESŁA

FOTELE I KRZESŁA
zobacz więcej

sofa 2 - SOFY I SIEDZISKA

SOFY I SIEDZISKA
zobacz więcej

Nasze realizacje - Meble biblioteczne

 • Biblioteka Grabiszyńska 1
 • Biblioteka Atlanty 1
 • Biblioteka Klonowa
 • Biblioteka Borów
 • Biblioteka Grabiszyńska 2
 • Biblioteka Multicentrum 1
 • Biblioteka Ochota1
 • Biblioteka Multicentrum 2
 • Biblioteka Rawa 2
 • Biblioteka Reja4 1
 • Biblioteka Rybno 1
 • Biblioteka SWPS
 • Biblioteka Szczaniec 1
 • Biblioteka Rybno 2 1
 • Biblioteka Szczaniec 2
 • Biblioteka Żmigród 1
 • Grabiszynska2

Zapytaj o Meble biblioteczne

Zapraszamy do wysłania zapytania ofertowego. Ofertę cenową otrzymacie Państwo w ciągu 48h.