Trendy w branży meblarskiej na rok 2023

meble

Nadejście nowego roku zawsze wiąże się z wieloma zmianami. Mowa tutaj przede wszystkim o panujących trendach. Nowe produkty, modele i kolory można zauważyć na przykład w branży meblarskiej. Co będzie się działo w 2023 roku? Jakie szafy i komody wybierać? Jakie produkty będą cieszyły się największą popularnością? Co warto mieć w sypialni albo w biurze?

Jaki kolor będzie królował w 2023?

Jednym z elementów, które determinują trendy w branży meblarskiej, jest kolorystyka. W 2023 roku zgodnie z Pantone Color Institute, który wyznacza tendencje kolorystyczne w modzie i w designie, będzie to Viva Magenta. Firmy wnętrzarskie, które będą za nim podążać, zajmą się projektowaniem mebli do mikroapartamentów i innych lokali, których elementy będą w odcieniach ożywionej czerwieni.

Zastosowanie Viva Magenta we wnętrzach ma na celu przede wszystkim ożywienie pomieszczeń, a także wprowadzenie do nich nieco dramatyzmu i ekscytacji. W zależności od upodobań odcień można dopasować do wielu różnych faktur czy powierzchni, więc sprawdzi się zarówno na meblach czy dodatkach, jak i kolor na ścianie.

Co jeszcze będzie modne w branży meblarskiej 2023 roku?

Rok 2023 będzie obfitował też w różnorodność i mnogość rozwiązań. W sklepach pojawi się wiele różnych mebli, co pozwoli na stworzenie nietuzinkowych projektów. Na rynku pojawią się między innymi meble tapicerowane, które są designerskie, wygodne, a często również zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

W ofertach mebli na zamówienie nierzadko będzie można znaleźć też modele szaf czy komód wyposażone w nogi, które nie tylko sprawiają, że ich design jest ciekawszy, ale również łatwiej je sprzątać czy przesuwać. Mnogość stylów sprawi, że będzie można stworzyć ciekawe aranżacje klasyczne, które będą uzupełnione w dodatki loftowe czy industrialne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do nich kilka surowych elementów, na przykład betonowych ścian.