Meble recepcyjne, czyli jak zadbać o wizytówkę hotelu?

recepcja

Osobom, które spędzają noc w hotelu, zwykle zależy przede wszystkim na tym, aby pokój był komfortowo wyposażony. Jednak w przypadku dłuższego pobytu, wyjazdu biznesowego czy chęci powrotu do wybranego miejsca na ważności coraz bardziej zyskują również inne aspekty. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że to recepcja jest wizytówką całego obiektu. Właśnie dlatego warto zadbać o profesjonalną obsługę oraz o to by recepcja była estetyczna. Jakie meble powinny się w niej znaleźć, aby dobrze się prezentowała?

Najważniejsza część recepcji, czyli lada

Mimo tego, że wystrój recepcji w każdym hotelu wygląda nieco inaczej, możemy wyróżnić kilka elementów, które są stałe. Najważniejszym miejscem, do którego udają się wszyscy goście i na który zwykle zwracają największą uwagę, jest lada recepcyjna. Obiekty, które chcą zapewnić obsługę na najwyższym poziomie, inwestują w sprawdzone materiały, które są trwałe, a do tego efektowne. Blat może być wykonany na przykład z drewna albo kamienia naturalnego.

Wewnętrzna część recepcji jest dostępna tylko dla pracowników, dlatego warto zadbać o to, by była ergonomiczna. Ważne jest wygodne ustawienie komputera, drukarki, kasy fiskalnej czy ułożenie dokumentów. Dobrej jakości meble hotelowe wywierają pozytywne wrażenie na gościach, a z drugiej strony wpływają na komfort pracowników.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w hotelowej recepcji?

Mimo tego, że blat to najważniejszy element recepcji hotelowej, warto zainwestować również w inne elementy, które się tam znajdą. Czasami zdarza się tak, że goście, którzy przyjeżdżają do obiektu, muszą zaczekać na zameldowanie, ponieważ recepcjonista obsługuje inne osoby. Właśnie dlatego dobrze zapewnić im do tego przestrzeń. Mogą to być na przykład wygodne, skórzane fotele oraz drewniany stolik.

Wiele obiektów proponuje swoim gościom też kącik z ekspresem do kawy i ciastkami, którymi mogą się poczęstować, spędzając czas w recepcji. Bardzo ważne jest, aby wystrój tego miejsca współgrał ze stylem wszystkich wnętrz w obiekcie. Oprócz tego wybierając meble, warto stawiać nie tylko na ich wygląd, ale również na jakość, aby służyły i wywierały dobre wrażenie przez wiele lat.