Jakie meble powinny znaleźć się w funkcjonalnym pokoju hotelowym?

hotel meble

Hotele w swoich ofertach mają różnorodne formy noclegów dla gości. Urządzając przestrzeń do spania i wypoczynku, właściciele muszą wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również praktyczne rozwiązania, które umilą pobyt podróżnym. Funkcjonalny pokój hotelowy to taki, w którym goście czują się przede wszystkim swobodnie i komfortowo. Wygodę zapewniają im odpowiednio dobrane meble. Poza obowiązkowym łóżkiem, w pokoju musi się znaleźć jeszcze kilka dodatkowych sprzętów, które dopełnią całość i spełniają kryteria dobrze zaaranżowanej przestrzeni noclegowej. Warto wiedzieć, co stanowi podstawowe wyposażenie pokoju dla gości.

Jak wygląda wyposażenie pokoju hotelowego?

Podstawą każdego pokoju hotelowego jest wygodne łóżko. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia może być pojedyncze lub dwuosobowe. Ważne jest to, by miało odpowiednie wymiary, tak aby każdy, niezależnie od wzrostu, mógł swobodnie wypocząć. Istotna jest także sprężystość materaca. Nie może być on ani zbyt miękki, ani twardy. Kluczowym dopełnieniem wygodnego łóżka jest miękka i pachnąca pościel. W mikroapartmentach z kolei poza łóżkiem  niezbędne wyposażenie stanowią też wszelkiego rodzaju sofy i siedziska, która tworzą wydzieloną sferę relaksu. W mniejszych pokojach przestrzeń bufetową może tworzyć niewielki stolik z krzesłami czy większymi fotelami.

Poza łóżkami warto zadbać o szafki nocne i gniazdka elektryczne. Niezbędne są także wieszaki, ulokowane od razu przy wejściu do pokoju. Goście powinni mieć również do dyspozycji szafy do przechowywania swoich ubrań. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mebli hotelowych tworzonych na wymiar, które idealnie dopasują się do wnętrza. Dobrze jest też zapewnić wczasowiczom dostęp do luster. W tym przypadku można skorzystać z wolnostojących elementów, ram zawieszanych na ścianach lub lustrzanych frontach szaf. Nie warto zapominać również o telewizorach. Ekrany mogą być zawieszane naprzeciwko łóżek lub stawiane na funkcjonalnych i designerskich komodach.

Jakie meble odgrywają kluczową rolę w mikroapartamentach?

Mikroapartamenty poza wyżej wymienionymi niezbędnikami powinny być również wyposażone w aneks kuchenny i oddzielną mini łazienkę. Aneksy muszą spełniać warunki  praktycznej przestrzeni do przygotowywania posiłków, bogatej we wszystkie kluczowe sprzęty takie jak np. czajnik elektryczny, mikrofalówka, lodówka czy kuchenka elektryczna. Nie może w nich zabraknąć również pojemnych szafek na zastawę czy przyprawy. Co więcej, konieczne jest zapewnienie dostępu do blatu roboczego. Dopełnieniem każdej hotelowej, mini kuchni jest stół z krzesłami lub barek, przy którym można swobodnie zjeść.

Łazienki z kolei poza umywalką, toaletą i prysznicem albo wanną muszą posiadać miejsca do przechowywania, w tym półki i regały na kosmetyki gości oraz schowki na papier toaletowy czy mydło. W tym pomieszczeniu konieczne jest również zamontowanie wieszaków na ręczniki i szlafroki.  Poza dekoracyjnymi detalami znaleźć się tam powinny też duże lustra. Co więcej, nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu. Kluczową rolę odgrywa także porządek. Schludna i czysta łazienka sprawi, że goście chętnie oddadzą się przyjemnościom podczas kąpieli oraz poczują się swobodnie jak u siebie w domu.