Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji mebli medycznych?

meble medyczne

Meble medyczne stanowią wyjątkowy rodzaj sprzętów, będących głównym wyposażeniem gabinetów medycznych i przychodni. Powinny być przede wszystkim bezpieczne dla personelu medycznego, a także komfortowe dla pacjentów. Ich budowa oraz wykonanie powinny ponadto ułatwiać prace lekarzom. Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym meblom medycznym.

Fotele zabiegowe i nie tylko

Najpopularniejszym meblem medycznym jest fotel zabiegowy. Wyróżnić można fotele:

  • do dializ,
  • do chemioterapii,
  • przeznaczone dla stacji krwiodawstwa,
  • służące do przeprowadzania badań,
  • służące do wykonywania określonych zabiegów.

Posiadają regulację wysokości siedziska, możliwość zmiany kąta pochylenia pleców oraz zaopatrzone zostały w podwozie z blokadą wszystkich kół. Ponadto fotele medyczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na ścieranie, wynikające z ich czyszczenia środkami dezynfekującymi. Wyposażone w regulowany podnóżek oraz podłokietniki, zapewniają maksymalną wygodę pacjentowi.

Jednak fotele zabiegowe to nie jedyny rodzaj foteli, należących do segmentu mebli medycznych. W naszej ofercie posiadamy również fotele, krzesła i siedziska, produkowane z trwałych komponentów, z bezszwowymi tapicerkami z najwyższej jakości materiałów, o zróżnicowanej gramaturze oraz stopniu ścieralności. Ponadto oferowane przez nas produkty spełniają normy trudnopalności. Wyposażone w funkcjonalne podłokietniki, posiadają wiele wariantów mechanizmów oraz podstaw. W części oferowanych przez nas modeli foteli, krzeseł oraz stołków, siedziska i oparcia wykonane są z miękkiego, antypoślizgowego poliuretanu.

Czym charakteryzują się szafki i szafy medyczne?

Meble medyczne to również szafy i szafki. Oferowane przez nas wyposażenie charakteryzuje się solidną konstrukcją oraz wysokiej klasy materiałami, użytymi do ich konstrukcji. Nasze medyczne regały są niezwykle łatwe w utrzymywaniu w czystości oraz w dezynfekcji, co jest bardzo ważne w punktach medycznych. Są one ponadto łatwe do przenoszenia i przesuwania. Nasze szafy posiadają przeszklenie z szyby hartowanej, co zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych w nich materiałów. Wybrane szafki wyposażone zostały w zamki, aby utrudnić niepowołanym osobom dostęp do leków i innych niebezpiecznych substancji. Do produkcji oferowanych przez nas mebli medycznych wykorzystaliśmy płyty PCV, metal, szkło w ramce aluminiowej oraz anodowane profile aluminiowe. Meble wyposażone zostały w funkcjonalne, regulowane stopki oraz metalowe uchwyty z antybakteryjnym rozstawem wielkości 128 milimetrów. Fronty szafek są dostępne w różnych kolorach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty różnego rodzaju mebli medycznych.