Ekspozycja książek i czasopism jako jeden ze sposobów promocji czytelnictwa

ksiazki

Nie od dziś wiadomo, że czytelnictwo nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polek i Polaków. Wśród każdej z badanych grup wiekowych, czytanie książek stanowi najrzadziej wybierany sposób spędzania wolnego czasu. Czytelnictwo trzeba promować, aby na nowo rozpalić w społeczeństwie miłość do książek. Można to zrobić m.in. dzięki odpowiedniej ekspozycji książek i czasopism. Dowiedz się, w jaki sposób właściwie dobrane meble biblioteczne zachęcają do czytania.

Promowanie czytelnictwa i bibliotek

Czytamy coraz mniej, a jeżeli już częściej sięgamy po książkę, to w wersji cyfrowej. E-booki i audiobooki są sporym ułatwieniem dla zabieganego społeczeństwa, jednak nie mają tylu zalet, co tradycyjna, pachnąca farbą drukarską książka. „Kto czyta książki, żyje podwójnie” – te słowa Umberto Eco doskonale podsumowują wszystkie zalety płynące z czytelnictwa. Niestety, coraz mniej doceniamy książki i zapominamy o tym, jaką mają wartość. Z tego względu, konieczne jest skuteczne i przede wszystkim atrakcyjne dla odbiorców promowanie czytelnictwa. Powinno się ono odbywać na wielu płaszczyznach, bo skuteczny marketing to nie wszystko. Społeczne akcje także nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeżeli książki nie staną się bardziej dostępne i nie zaczną przyciągać uwagi obcujących z nimi np. w księgarniach i bibliotekach osób. Nowoczesne meble biblioteczne to jeden z elementów zakrojonej na szeroką skalę akcji, której celem jest zachęcenie do czytania książek i czasopism w tradycyjnym wydaniu.

Ekspozycja książek w bibliotece – czas na wielkie zmiany!

Przebywanie w szczelnie wypełnionych regałami bibliotekach, księgarniach i antykwariatach, w których znalezienie ciekawej książki staje się problemem, nie zachęca do czytania. Konieczna jest więc zmiana sposobu ekspozycji książek, które dzięki odpowiednio dobranym meblom bibliotecznym, staną się lepiej widoczne i zaczną przykuwać uwagę czytelników. Nowoczesne meble biblioteczne otwierają przed czytelnikami całkiem nowe możliwości łatwego znalezienia ciekawych tytułów. Widoczne, zachęcające do bliższego poznania i atrakcyjnie wyeksponowane książki oraz czasopisma to skuteczny sposób promowania czytelnictwa, który jednocześnie pozwala całkowicie odmienić pomieszczenia biblioteczne. Oferujemy wielofunkcyjne meble, dzięki którym dzieła literackie staną się łatwiej dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Stawiamy na nowoczesne i ukierunkowane na poprawę estetyki bibliotek rozwiązania projektowe, dzięki którym zyskują one przyjazny i zachęcający do nauki oraz rozwijania czytelniczej pasji klimat.