Czym powinny charakteryzować się meble do mikroapartamentów?

wnętrze małego mieszkania

Mikroapartament to rodzaj nieruchomości, który od kilku lat nieustannie zyskuje na popularności. Nazywamy nim lokal, którego powierzchnia nie przekracza 30 m2. Często zdarza się tak, że inwestorzy kupują większe mieszkanie, a następnie dzielą je na mniejsze, tworząc dwie lub kilka kawalerek na wynajem. Aby wspomniane nieruchomości były funkcjonalne, muszą być odpowiednio umeblowane. Czym powinny się wyróżniać meble do mikroapartamentów?

Przede wszystkim funkcjonalność nieruchomości

Mieszkania, których powierzchnia nie przekracza 30 m2 powinny być urządzone w taki sposób, aby znalazło się w nich wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania, a jednocześnie wyposażenie nie zajmowało zbyt dużo przestrzeni. Właśnie dlatego kupując meble do mikroapartamnetów, warto zachowywać zasady minimalizmu. Jak to zrobić? Najlepiej sięgać po jasne meble, które powinny stanąć na tle jasnych ścian. Jeżeli natomiast chodzi o konkretne produkty, które można wówczas wziąć pod uwagę, to zaliczamy do nich:

  • łóżka podwieszane,
  • dwuosobowe sofy z funkcją spania,
  • łóżka chowane do szafy,
  • niewielkie biurka,
  • regały modułowe,
  • aneksy kuchenne,
  • rozkładane stoły.

Czy warto zainwestować w meble na zamówienie?

Poszukując szaf, stołów czy komód do mikrokawalerki, dobrze zastanowić się nad inwestycją w meble na wymiar. W przypadku niewielkich lokali szczególnie ważne jest racjonalne wykorzystanie każdego centymetra. Projektując elementy do konkretnego mieszkania, łatwiej o to zadbać. Firmy, które się tym zajmują, często oferują wówczas wysokie i pojemne szafy.

Ciekawym pomysłem są też półki wbudowane w ścianę. W mikroapartamencie nie może też zabraknąć funkcjonalnego aneksu kuchennego, a wykonanie go pod wymiar pozwoli na zaplanowanie optymalnej liczby szafek i wygodne umiejscowienie sprzętów, takich jak kuchenka gazowa, a nawet zmywarka.