Co wchodzi w skład mebli bibliotecznych?

biblioteczka

Meble biblioteczne na pierwszy rzut oka wyglądają dość prosto. Tak naprawdę jednak składają się z różnych elementów, które umożliwiają wygodne i bezpieczne przechowywanie książek, magazynów, dokumentów i innych przedmiotów.

Najważniejsze elementy mebli bibliotecznych

  1. Półki na książki – serce każdej biblioteki

Bez wątpienia podstawowym elementem mebli bibliotecznychpółki na książki. W zależności od potrzeb, mogą mieć one różne rozmiary oraz ilość przegród. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane – im lepszej jakości, tym wyższa wytrzymałość i trwałość. Półki powinny być także dostosowane do ciężaru książek, dlatego warto zainwestować w mocniejsze modele.

  1. Szafy na dokumenty – praktyczne i funkcjonalne

Jeśli oprócz książek potrzebujesz miejsca do przechowywania dokumentów czy segregatorów, warto rozważyć zakup mebli bibliotecznych z szafami na dokumenty. Mogą one mieć postać zamkniętych szafek lub otwartych regałów. Ważne, by miały one odpowiednie wymiary, aby pomieścić segregatory, oraz były wyposażone w funkcjonalne systemy do organizacji dokumentów.

  1. Szafki na multimedia – idealne dla miłośników technologii

Meble biblioteczne mogą być wyposażone również w elementy do przechowywania multimediów, np. płyt CD czy DVD. Tego typu meble umożliwiają przechowywanie nośników danych w przejrzysty sposób oraz chronią je przed kurzem oraz uszkodzeniami.

  1. Przestrzeń do pracy – stół czy biurko w zestawie z meblami bibliotecznymi

W bibliotekach, czytelniach czy szkołach, warto zadbać nie tylko miejsce do przechowywania książek, ale i do pracy czy nauki. W tym przypadku przydadzą się biurka i stoły, a także krzesła oraz inne siedziska.

Jesteś zainteresowany meblami bibliotecznymi? Zapraszamy do poznania naszej oferty.